Intelligenzia

Kognitiotieteen opiskelijajärjestö

Intelligenzia

Kognitiotieteen ainejärjestö

Yhdistys

Intelligenzia ry (ent. Anti-Kompleksi, Simpleksi) on Helsingin yliopiston kognitiotieteen ainejärjestö, jonka juuret ulottuvat vuoteen 1988 saakka. Ainejärjestön tehtävänä on tuoda yhteen kognitiotieteestä kiinnostuneita ihmisiä, järjestää heille mukavaa tekemistä sekä ajaa kognitiotieteilijän ja kognitiotieteen asemaa yliopistolla ja yhteiskunnassa.

Lomakkeet ja palaute

Häirintä- ja ongelmatilannelomake

Jos koet Intelligenziassa tai Intelligenzian tapahtumissa häirintää, rasismia tai muuta ikävää toimintaa, ota yhteyttä Intelligenzian häirintä- ja ongelmatilannelomakeella. Yhdenvertaisuusvastaava ja puheenjohtaja käsittelevät asian. Voit lähettää myös sähköpostia joko yhdenvertaisuusvastaavalle tai puheenjohtajalle suoraan.

Yleinen palautelomake

Tässä linkki palautelomakkeeseen.

Rekisteriseloste

Lue jäsenistön rekisteriseloste tästä.

Pöytäkirjat

Hallitusten ja yleiskokousten pöytäkirjat löydät täältä.

Hallitus 2019 & yhteystiedot

Koko hallituksen tavoittaa sähköpostilla intelligenzia-hallitus[]helsinki.fi

Puheenjohtaja, Ympäristövastaava Paavo Rinkkala paavo.rinkkala[]helsinki.fi
Varapuheenjohtaja, Opintopiirivastaava, KVIT-vastaava Saara Halmetoja saara.halmetoja[]helsinki.fi
Rahastonhoitaja, Webmaster Silva Perander silva.perander[]helsinki.fi
Sihteeri, Sivuainesatelliitti Lovisa Hirvonen lovisa.hirvonen[]helsinki.fi
Viestintävastaava Ottilia Nikula ottilia.nikula[]helsinki.fi
Tilavastaava, Koulutuspolitiikka-vastaava, Liikuntavastaava Miska Nurmi miska.nurmi[]helsinki.fi
Yhdenvertaisuusvastaava, Yläkulttuurivastaava Kaisa Elovaara kaisa.elovaara[]helsinki.fi
Kevyt Panos -vastaava Juho Halonen juho.halonen[]helsinki.fi
Tilavastaava, Koulutuspolitiikka-vastaava, Liikuntavastaava Miska Nurmi miska.nurmi[]helsinki.fi
Tilavastaava, Koulutuspolitiikka-vastaava, Liikuntavastaava Miska Nurmi miska.nurmi[]helsinki.fi

Toimihenkilöt:

Käsienheiluttelukonsultti, Jäsenrekisterivastaava Pietari Nurmi pietari.nurmi[]helsinki.fi
Kopokummi Mari Räsänen mari.rasanen[]helsinki.fi
Viestintäassistentti Minna Harju minna.harju[]helsinki.fi
Filosofinen zombi Emmi Makkonen
Alakulttuurivastaava Juho Ylen
Sitsikoordinaattorit Silva Perander & Ottilia Nikula
Konnarilistan majorpomot Paavo Rinkkala Saara Halmetoja Pietari Nurmi

Postiosoite

Intelligenzia ry Oppimiskeskus Minerva PL 9 00014 Helsingin yliopisto